Pogrzeb tradycyjny z trumną

Najczęściej wybieraną formą pożegnania zmarłych są pogrzeby tradycyjne, podczas których ciało zostaje złożone do grobu w trumnie.

Organizacja pogrzebu tradycyjnego wymaga sporego doświadczania. Pracownicy Domu Pogrzebowego Fenix zadbają o prawidłowe przygotowanie Zmarłego do jego ostatniej drogi.  W naszym biurze istnieje możliwość zakupienia odzieży dla osoby zmarłej. Posiadamy wszystkie elementy garderoby, dostępne w szerokiej gamie kolorów
i rozmiarów.

Pogrzeb tradycyjny nierozerwalnie związany jest z trumną. Stanowi ona bardzo ważny element ceremonii pożegnania, gdyż to w niej spocznie ciało zmarłego. Nasz zakład współpracuje z renomowanymi producentami trumien. Oferowane przez nas trumny charakteryzują się wysoką estetyką oraz jakością wykonania. Ceny poszczególnych modeli różną się w zależności od zdobień, rodzaju drewna, okuć czy też stopnia skomplikowania wzoru. 

Pogrzeb tradycyjny to najczęściej wybierana forma pochówku. Zakłada on złożenie ciała Zmarłego do grobu w trumnie. Pogrzeb tradycyjny jest zakorzeniony m.in. w tradycji chrześcijańskiej. Warto dodać, że alternatywą do pogrzebu w trumnie jest kremacja i złożenie prochów w urnie.

Pracownicy Domu Pogrzebowego Fenix w Koninie posiadają niezbędne doświadczenie w organizacji pogrzebu tradycyjnego. W odpowiedni sposób przygotujemy Zmarłego m.in. poprzez dobór odpowieniego stroju z całej gamy kolorów i rozmiarów. Dzięki temu Zmarły może godnie prezentować się przed Rodziną i innymi Bliskimi podczas gdy trumna jest otwarta.

Jest rzeczą oczywistą, że pogrzeb tradycyjny nie może odbyć się bez trumny. Trumny do naszego zakładu dostarczane są wyłącznie przez renomowanych producentów. Ceny modeli różnią się w zależności od takich parametrów jak zdobienia, rodzaj drewna, okuć oraz stopień skomplikowania wzoru umieszczonego na trumnie. Trumny mogą być wykonane m.in. z drzewa dębowego oraz sosnowego, mogą też mieć różne kolory: jasne drewno, ciemne drewno, biały, czerwony i wiele innych. Standardowy kształt trumny to tzw. trumna papieska. Trumny dziecięce są mniejszych rozmiarów i zazwyczaj mają kolor biały.

Na pogrzeb tradycyjny składają się różne elementy, np. przewóz osoby zmarłej (z domu czy szpitala), transport trumny na cmentarz i złożenie jej w grobie, usługi dodatkowe (muzyka, kwiaty, etc.). Nasz dom pogrzebowy kompleksowo zajmuje się całością pogrzebu, dbając przy tym ogromnie o komfort zaproszonych Gości i godny przebieg Ceremonii.