Kremacja

Do niedawna kremacja była rzadko wybieraną formą pochówku. Obecnie jednak na takie rozwiązanie decyduje się wiele osób. 

Kremacja to proces spopielenia ciała zmarłego w specjalnym do tego celu przeznaczonym piecu kremacyjnym. Po spopieleniu ciała prochy chowane są w ozdobnej urnie a następnie po ceremonii pogrzebowej następuje złożenie prochów do grobu.

Podczas organizacji ostatniego pożegnania z kremacją ciała, zawsze korzystamy z renomowanego krematorium, a wszystkie istotne informacje na jego temat przedstawiamy naszym klientom w biurze. Aby możliwa była taka forma ostatniego pożegnania niezbędna jest pisemna zgoda na spopielenie ciała. Pracownicy Domu Pogrzebowego Fenix pomagają w dopełnieniu tego typu formalności i dbają, aby cała ceremonia miała odpowiednią oprawę.

Ze względu na dużą popularność ceremonii pogrzebowych ze spopieleniem ciała, oferujemy szeroki wybór urn. Posiadamy urny w wielu kształtach oraz wykonane z różnych materiałów tj. kamień naturalny, drewno, szkło, ceramika, metal lub ekonomiczne urny kompozytowe. W naszym biurze mogą Państwo dokonać wyboru wśród wielu prezentowanych modeli.

Zapewniamy również inne akcesoria funeralne w tym trumny kremacyjne, wykonane z drewna, płyty wiórowej lub tektury.

 

Akcesoria pogrzebowe to rzeczy, które sprawiają, że ceremonia pogrzebowa jest gościnna i niezapomniana. Wiele z tych akcesoriów jest używanych podczas nabożeństw i obejmują trumny, urny, nagrobki i inne przedmioty. Kremacja jest popularnym wyborem na pogrzeby, ponieważ pozwala ukochanej osobie usunąć jej szczątki z ciała bez żadnych fizycznych szczątków. Wybierając urny kremacyjne, możesz wybierać pomiędzy modelami z drewna, płyty wiórowej lub kartonu. Dodatkowo możesz wybrać rozmiar swoich urn kremacyjnych; mniejsze modele nadają się do użytku domowego, podczas gdy większe nadają się do parków pamięci lub cmentarzy.

Głównym celem kremacji jest umożliwienie bliskim usunięcia szczątków z ciała bez konieczności zajmowania się rzeczywistymi szczątkami. Większość rodzin wybiera kremację, ponieważ daje im to możliwość żałoby bez martwienia się o to, co stanie się ze szczątkami ich ukochanej osoby. Proces kremacji ukochanej osoby jest łatwy i zwykle odbywa się w domu pogrzebowym lub na cmentarzu. Podczas nabożeństwa ktoś umieści zmarłą osobę w wybranym przez siebie pojemniku na kremację wraz z przedmiotami osobistymi, takimi jak zegarki i pierścionki. Następnie ktoś spali pojemnik w ogniu, aż zostanie tylko kupa popiołu, który później można umieścić w urnie. Dom pogrzebowy lub ośrodek kremacji również posprzątają po kremacji ukochanej osoby, aby członkowie rodziny również nie musieli o tym myśleć.

Wybierając akcesoria pogrzebowe – takie jak trumny, urny i nagrobki – nie musisz ograniczać się do tego, co nauka uznała za właściwe.